5 skvelých spôsobov využitia lamelových panelov vo vašej domácnosti

1. Dekoračné lamely za televízorom


Televízna stena je ústredným bodom obývacej izby. Je to prvé miesto , ktoré uvidíte hneď po vstupe do obývačky.

Ak chcete štýlovú dekoráciu steny za TV, nainštalujte lamely po celej šírke steny a zaveste na ne televízor. Ďalšou možnosťou sú dva menšie pásy lamiel po stranách televízora.  Akú farbu lamiel si vybrať? Dub alebo orech jednoznačne kraľujú.

 

2. Lamelové panely na stenu a strop


Ak sa zameriavate na jedinečný minimalistický dizajn, použitie lamiel na veľkej časti povrchu vášho otvoreného priestoru môže byť zaujímavý nápad. Prvou možnosťou je inštalácia dekoračných lamiel na stenu a strop. Takto môžete zvýrazniť jednu z funkčných oblastí, napríklad jedáleň.

Ďalším zaujímavým dizajnovým nápadom je použitie lamiel na zvýraznenie  stropu.

Kedy je najlepšie použiť tento druh úpravy stropu? Keď máte veľký otvorený priestor a nadrozmernú výšku miestnosti (2,7 metra a viac). V byte s „bežnou“ výškou stropu (napríklad 2,5 metra ) lamely opticky znížia a zmenší miestnosť.

acousticwoodpanel5

 

3. Lamely v predsieni

Ako zariadiť zaujímavú a modernú predsieň? Opäť budeme potrebovať drevené lamely. Ak ich umiestnite na stenu v úzkej chodbe, získate trendy, dizajnovú dekoráciu.

Na lamelovú stenu môžete namontovať vešiaky , pridať lavicu na sedenie a vešiaková stena je na svete. Aké jednoduché a štýlové.

 

4. Lamelová stena medzi obývacou izbou a kuchynským kútom


Otvorený obytný priestor, ktorý spája obývačku, kuchyňu a jedáleň, je veľmi obľúbeným riešením najmä v novostavbách. Ako ho opticky oddeliť? 

Najjednoduchšie riešenie lamelová stena do priestoru

lamelova-deliaca-priecka-skamat

 

 

5. Lamelové panely na stenu za posteľou 


Rovnako ako televízna stena v obývacej izbe, ústredným bodom, ktorý priťahuje najväčšiu pozornosť v spálni, je stena za posteľou. Ako oživiť spálňu bez kompletnej rekonštrukcie? Stačí  nainštalovať lamely a spálňa vyzerá ako nová.

Na takéto oživenie spálne nepotrebuje žiadne zložité stavebné úpravy. Stačia lamelové panely, lepidlo a šikovné ruky.

akusticky-lamelovy-panel-skamat-dub-blog_small