Prečo si kúpiť kvalitný dubový nábytok

Dub. Dokonca aj samotné slovo znie silne. Dub je jedným z najuniverzálnejších a najodolnejších drevín. Husté tvrdé drevo, dub, sa používa na výrobu kvalitného nábytku už stovky rokov. Dokonca aj Vikingovia ho používali na výrobu svojich dlhých lodí. Aj my používame na výrobu nábytku masívne dubové drevo. Ak sa chystáte kúpiť nábytok z masívu, pripravili sme pre niekoľko dôvodov, prečo si vybrať práve dubový nábytok. 

 

  1. Dub je dostupný v rôznych dĺžkach

Dub je ľahko dostupný vo veľkých množstvách a rôznych dĺžkach. To uľahčuje konštrukciu a zaručuje dlhé, neprerušované línie hotového výrobku. V dôsledku toho je dub tým najlepším drevom na jedálenské stoly, kuchynské pracovné plochy a podobné veľké kusy.

 

Vždy sa oplatí skontrolovať, či výrobcovia nábytku z dubového dreva, používajú drevo z overeného zdroja. To nie je len znakom seriózneho obchodníka, ale zaručuje aj vyššiu kvalitu produktu. Ťažba dreva, ktorá  je zodpovedne riadená, sa snaží o opätovnú výsadbu duba po zbere.

 

  1. Vzhľad dubového dreva

Jednou z hlavných čŕt, ktorá priťahuje spotrebiteľov k dubu, je jeho výrazná zlatá farba. Keďže dub sa v tradičnom stolárstve používa už dlho, mnohým je jeho vzhľad dôverne  známy. Svojimi čistými hranami a jemnou kresbou je dokonalý na tvorbu moderného aj rustikálneho nábytku a doplní každý interiér.   1. Odolnosť nábytku z dubového dreva

Ako tvrdé drevo má dub prirodzenú silu a dlhovekosť a v porovnaní s inými druhmi dreva znesie veľa námahy. Dokonca aj v porovnaní s inými tvrdými drevinami, ako je mahagón, je mimoriadne pevný a odolný. Jednoduché stlačenie borovicového nábytku nechtom zanechá nezmazateľnú priehlbinu, ktorá poškodí jeho vzhľad.

 

Na rozdiel od toho, dub znesie väčšinu dlhodobého opotrebovania bez akejkoľvek zmeny vzhľadu. Vďaka tomu je dub najlepším drevom na výrobu nábytku v dobre využívaných rodinných domoch.   1. Dubový nábytok je investícia na dlhé roky

V dôsledku odolnosti bude dubový nábytok potrebné zriedka potrebné vymieňať. To je jeden z dôvodov jeho popularity aj v minulosti. V historickom dubovom stolárstve bola jeho životnosť jedným z hlavných faktorov pre jeho široké využitie. Dub sa používal na nábytok na všetkých úrovniach spoločnosti od dekoratívneho, honosného nábytku v Snemovni lordov až po stoličku na dojenie najskromnejších roľníkov.

 

Dôvod je jednoduchý, dubový nábytok vydrží dlho a aj teraz je to stále súčasťou jeho príťažlivosti. Peniaze investované do použitia duba na nábytok sa vrátia dlhou životnosťou konečného produktu. 

 

Dubový nábytok je investícia

Dobre vyrobený kus dubového nábytku vám vydrží celé roky. To tiež robí z dubu ekologicky prijateľnú voľbu, pretože znižuje množstvo odpadu a chráni zdroje. Kvalitný dubový nábytok má vyššiu cenu ako nábytok z iného dreva, no táto počiatočná investícia sa vám vráti v rokoch používania. Dubové stoly a stoličky sa často dedia z generácie na generáciu. Ak si uvedomíte, že stôl, ktorý si možno tento rok kúpite, môžu používať aj vaše vnúčatá, potom tá cena naozaj nie je vysoká. 

 

Nábytok vyrobený z dubu je vyrobený tak, aby vydržal, a starnutím bude vyzerať lepšie. Dodá vášmu domovu prirodzené teplo a charakter a jeho nadčasový vzhľad sa hodí ku klasickému aj súčasnému štýlu. Takže, či už hľadáte štýlový moderný vzhľad, alebo vidiecky rustikálny nábytok, dubové drevo je skvelá voľba.