Výhody nábytku z masívu

Drevený nábytok je už po generácie základom väčšiny rodinných domov. Mnoho historikov verí, že drevo sa používalo na výrobu nábytku už od ranej Mezopotámie a starovekého Egypta. Masívny nábytok obstál v skúške časom a udržal si pevné miesto na trhu. Aké sú výhody nábytku z masívu oproti lacnejšej dyhe alebo drevotrieske? 

 

Odolnosť

Masívny nábytok je mimoriadne odolný. Vydrží rastúce rodiny, deti a môže sa dediť z generácie na generáciu. Masívne drevo je ťažké, takže je nepravdepodobné, že by sa prevrátilo alebo utrpelo nejaké veľké poškodenie napríklad pri sťahovaní. Ak sa drevený nábytok poškriabe, je veľmi jednoduché ho opraviť. Drevený nábytok, ktorý je dobre udržiavaný, môže dokonca dosiahnuť „starožitný“ míľnik, čo znamená, že vydrží 100 rokov alebo dlhšie.

 

Jednoduchá údržba

Drevený nábytok je prekvapivo nenáročný na údržbu. Ak chcete vyčistiť drevený nábytok, jednoducho ho utrite mäkkou handričkou, aby ste odstránili všetok prach. Ak mu chcete dodať hladký lesk, môžete použiť čistič určený na drevo. Neodporúča sa používať bežné domáce čističe, pretože v nich sú zvyčajne silné chemikálie, ktoré môžu poškodiť drevo a dokonca odlupovať jeho povrch. Akékoľvek škrabance alebo preliačiny na drevenom nábytku sa dajú ľahko vybrúsiť.

 

Jediný svojho druhu

Žiadne dva kusy dreva nie sú rovnaké. Drevo je veľmi unikátny materiál. Aj keď si kúpite kus nábytku z masívneho dreva, napríklad posteľ z masívu a vášmu susedovi sa zapáči a kúpi si rovnaký kus od rovnakého výrobcu, tieto dva kusy nebudú totožné. Veľa nábytku sa teraz vyrába sériovo, takže všetky vyzerajú úplne rovnako. S nábytkom z masívneho dreva si môžete byť istí, že na svete neexistuje rovnaký kúsok. Dokonca aj drevený nábytok, ktorý sa vyrába vo väčšom meradle, je jedinečný a jediný svojho druhu. Nábytok z masívneho dreva dodáva charakter a jedinečný štýl každej domácnosti, v ktorej je umiestnený.

 

Udržateľný

Aj keď to môže znieť prekvapivo, masívny nábytok je oveľa ekologickejší ako iný nábytok. Umelé materiály, ako napríklad plasty, nie sú obnoviteľné, drevo áno. Sériový nábytok sa zvyčajne vyrába vo veľmi veľkom rozsahu. Rýchlo a hromadne vyrábaný nábytok je neudržateľný proces a vedie k lacnejšiemu nábytku, ktorý sa považuje za jednorazový predmet. Už samotná výroba je viac zaťažkávajúca pre životné prostredie ako výroba masívneho nábytku v malej dielni. 

Okrem toho, drevený nábytok sa uchováva po generácie a zvyčajne ide o jednorazový nákup. Ak napríklad investujete do jedálenského stola z masívneho dreva, s najväčšou pravdepodobnosťou už nikdy nebudete musieť kupovať nový. Na rozdiel od lacného nábytku, ktorý vydrží pár rokov a budete ho musieť niekoľkokrát za život vymeniť. 

 

Nadčasový štýl, ktorý sa hodí do každého interiéru 

Drevený nábytok sa na rozdiel od väčšiny iných materiálov hodí do každej domácnosti. Pri dreve nezáleží na štýle dekorácie, pretože je prispôsobiteľné každému štýlu. Drevo, prírodný materiál, dodá vášmu domovu pocit útulnosti.

 

Robí dojem

Drevený nábytok urobí dojem na každého, kto ho vidí. Kvalitu masívneho dreva je vidieť na prvý pohľad. Každý dokáže oceniť krásu a eleganciu, ktorú drevený nábytok prináša. Ukážte, že investujete do kvality svojho bývania, uprednostňujete svoj štýl a dbáte na udržiavanie vecí, na ktorých vám záleží.

 

Masívny nábytok je investíciou do vášho domova, vášho štýlu a vašej osobnosti. Dokáže dodať charakter každému bývaniu a ľahko sa udržiava. Dubový masívny nábytok je tiež skvelou príležitosťou, ako investovať do niečoho, z čoho sa vaše deti (a možno aj ich deti) raz môžu tešiť. Nábytok z masívneho dreva má mnoho výhod, no skutočná hodnota spočíva v spomienkach, ktoré sú s ním vyrobené. Drevený nábytok má históriu a vy sa stanete súčasťou jeho príbehu. Vyberte si z našej ponuky.